کاشت مو به اندازه اطلاعات ویکی پدیا در سدان مد

کاشت مو از نظر دانش نامه ویکی پدیا چیست ؟

برداشتن مو یا کاشت مو ادامه مطلب یک روش جراحی است که در آن ریشه مو یکی یکی از ناحیه اهدا کننده به ناحیه ای که از مو می ریزد یا تخلیه می شود برداشته می شود. این روش عمدتاً برای درمان طاسی در مردان استفاده می شود ، در طی آن ریشه هایی که از نظر ژنتیکی در برابر ریزش مو مقاوم هستند ، روی ناحیه طاس قرار می گیرند. علاوه بر این ، این روش برای بازسازی ابرو ، مژه ، فواید ، موهای پستان و اندام تناسلی و پوشاندن زخم های حادثه یا جراحی ، مانند کشیدن پوست و کاشت مو قبلی استفاده می شود. کاشت مو سدان مد با پیوند پوست متفاوت است.

هر پیاز مو از 1 تا 4 رشته مو رشد می کند. امروزه با مدرن ترین روش های کاشت مو ، فولیکول های مو به صورت دست نخورده منتقل می شوند. نتیجه این امر ظاهر طبیعی تری از موهای کاشته شده است. این روش پیوند واحد فولیکولی یا به اختصار FUT نامیده می شود. موهای اهدا شده به دو روش کاملاً متفاوت جمع آوری می شود. این یک کار کاملا تخصصی است و فقط متخصصین پوست حق انجام آن را دارند.

سابقه استفاده از قسمتهایی از پوست سر که در آن بافت پوست سر در ناحیه طاس کاشته می شود ، همراه با منبع اصلی تولید خون آن ، به قرن نوزدهم برمی گردد. استفاده از تکنیک های مدرن کاشت مو به دهه 1930 در ژاپن برمی گردد ، زمانی که جراحان از گرافت های کوچک و حتی “پیوندهای فولیکولار منفرد” برای جایگزینی نواحی آسیب دیده ابرو یا مژه استفاده می کردند اما طاسی را از بین نمی بردند.

در آن زمان ، تلاش های آنها به طور گسترده تبلیغ نشد و آسیب های جنگ جهانی دوم به کشورشان پیشرفت آنها را برای دو دهه دیگر مخفی نگه داشت. در اواخر دهه 1950 ، عصر جدید کاشت مو سدان مد در دنیای غرب آغاز شد ، زمانی که یک متخصص پوست در نیویورک به نام نورمن اورنتریچ آزمایش استفاده از پیوندهای ترشح را در بیماران طاسی با الگوی مرد آغاز کرد. پیش از این تصور می شد که موهای کاشته شده بیش از موهای اصلی در ناحیه “گیرنده” رشد نمی کنند. ارنریش نشان داد که استفاده از چنین پیوندهایی منجر به رشد موهای جدید در ناحیه گیرنده می شود که ماندگاری آن به اندازه محل اصلی است.

سپس والتر پی. اونگر پارامترهای “منطقه ایمنی” را که می توان از آن پایدارترین فولیکول های مو بدست آورد ، شناسایی کرد ، از این پارامترهای دیگر به عنوان پایه اصلی برداشتن فولیکول مو ، خواه از روش نوار و یا از روش FUE استفاده شود. تا 20 سال بعد ، جراحان روی کاشت موهای کوچکتر کار کردند ، اما نتایج در موفقیت بسیار محدود بود ، به طوری که استفاده از گرافت های دو تا چهار میلی متر منجر به یک سر عروسک مانند شد. در دهه 1980 ، برش روبان جایگزین روش قبلی شد و کارلوس وبل در برزیل استفاده از پیوندهای کوچک بیشتر را رایج کرد ، در حالی که در ایالات متحده ویلیام راسمن شروع به استفاده از آنها در یک جلسه بهبودی کرد. او هزاران “میکروگراف” انجام می دهد.

در اواخر دهه 1980 B.L. لیمر استفاده از میکروسکوپ point-and-shoot را برای تبدیل ضبط صوت به میکروگرافهای کوچک معرفی کرد. به دنبال آن تشکیل پیوند موی فولیکولی منفرد و شکاف ها و اندازه ها کوچکتر شد. این پیوندهای کوچکتر به جراحان امکان می دهد پیوندهای فولیکولی بیشتری را در ناحیه دریافت کننده قرار دهند.

پس از موفقیت جراحان ، توجه بیشتری به تاریخچه کلی ایمپلنت ها شد. اتخاذ روش “برش جانبی” در اوایل سال 2000 باعث شد جراحان کاشت مو سدان مد دو تا چهار پیوند فولیکول مو را انتخاب کنند که باعث می شود موهای کاشته شده بهتر روی پوست سر قرار بگیرند و ناحیه طاس را بهتر بپوشانند.

با این حال ، یک نقطه ضعف در این روش این است که برش های جانبی باعث پارگی عروق بیشتر از برش هایی می شود که به موازات شکاف ساژیتال ایجاد می شود. بنابراین ، استفاده از برشهای ساژیتال منجر به کاهش موها و رگهای خونی کمتر می شود ، با این فرض که ابزار برش یک اندازه هستند. یکی از جنبه های مثبت برش های ساژیتال این است که بهتر جای می گیرند و از مقطع فولیکول جلوگیری می کنند. در نتیجه ، پزشکان نیازی به اصلاح محل دریافت ندارند. برش های جانبی موها را به شکل T کوتاه می کنند ، در حالی که برش های ساژیتال بین موهای فعلی موازی هستند. استفاده از برش های جانبی در برابر برش های ساژیتال در جوامع کاشت مو سدان مد به شدت بحث شده است. بسیاری از جراحان برجسته پیوند مو معمولاً ترکیبی از این دو روش را براساس بهترین کار برای بیمار استفاده می کنند.

مراقبت بعد از جراحی کاشت مو

پس از کاشت مو ، باید یکسری مراحل برای محافظت از ناحیه در برابر کاشت مو انجام شود. در ناحیه ای که کاشت مو انجام شده است نباید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری شود و دو روز پس از جراحی باید از شامپو برای شستشوی محل استفاده شود. بعضی از جراحان توصیه می کنند که یک روز بعد از جراحی به بیماران خود شامپو بزنند. استفاده از شامپو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا از بسته شدن پوست سر در اطراف بسته نرم افزاری مو جلوگیری می کند.

طی 10 روز اول ، تقریباً تمام موهای کاشته شده به دلیل تغییرات موضعی در معرض ریزش مو قرار می گیرند. این کاملا طبیعی است. بعد از 2 تا 3 ماه ، موهای جدیدی از فولیکول های آواره تشکیل می شود. موهای بیماران در طی 6 تا 9 ماه آینده شروع به رشد طبیعی می کنند و ضخیم می شوند. هرگونه ریزش موی بعدی احتمالاً از مناطقی که پیوند نشده اند رخ می دهد. برخی از بیماران برای کاهش میزان ریزش مو از داروها استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر در نهایت برای مقابله با آن به کاشت موی دیگر متوسل می شوند.

عوارض جانبی کاشت مو

ریزش مو یک عارضه جانبی رایج است که معمولاً موقتی است. لکه های کچلی پوست سر نیز رایج است و هر روز 50٪ مو از بین می رود. سکسکه بعد از عمل نیز در حدود 5٪ بیمارانی که پیوند مو انجام داده اند مشاهده می شود. از دیگر عوارض جانبی می توان به تورم پوست سر و پیشانی اشاره کرد. اگر این مسئله نگران کننده باشد ، داروهایی برای تسکین تورم وجود دارد. علاوه بر این ، بیماران باید شروع به خارش پوست سر خود کنند ، زیرا خاراندن پوست باعث بدتر شدن وضعیت و ایجاد پوسته شدن پوست می شود. برای تسکین خارش می توان از مرطوب کننده یا شامپو استفاده کرد.

تکنیک های آینده و تحقیقات مربوط به کاشت مو
سلولهای بنیادی و سلولهای پوستی پاپیلاری در فولیکول های مو مشخص شده اند. مطالعات این سلولهای فولیکولی می تواند منجر به درمان موفقیت آمیز طاسی توسط تکثیر مو (HM) شود که به آن شبیه سازی مو نیز گفته می شود. روش کاشت مو توسط ARI (موسسه تحقیقات Adranes ، یک شرکت ژاپنی در ایالات متحده آمریکا) ساخته شده است. این مطالعه آینده روشنی از کاشت مو را به ما نشان می دهد.

هزینه های کاشت مو

هزینه کاشت مو به عواملی مانند تراکم مو و اندازه ناحیه کاشت مو بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که هزینه کاشت مو با توجه به نوع روش کاشت مو محاسبه می شود. از عوامل مهم در تعیین هزینه کاشت مو می توان به تعداد جلسات کاشت ، تعداد کاشت مو اشاره کرد.

روش های کاشت مو در جهان و ایران

کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) در این روش کاشت و از بین بردن مو به طور همزمان و یک به یک انجام می شود.
کاشت مو توسط پیوند واحد فولیکولار (FUT =) در این روش ، کل ریشه مو به صورت نواری در پشت سر بیمار کاشته می شود و توسط تیم جراحی آماده کاشت است.
روش ترکیبی با روش های FUT و FUE

کاشت موی بدن (BHT)

در روش ترکیبی ، همانطور که از نام آن مشخص است ، از روشهای FUT و FUE به طور همزمان استفاده می شود. این روش برای کسانی مناسب است که دارای موهای قوی هستند و می خواهند تراکم بالایی کسب کنند. در روش ترکیبی ، بیشتر فولیکول ها با استفاده از روش FUT برداشته می شوند و از روش FUE برای بهبود نتایج و افزایش تراکم استفاده می شود.

روش های جایگزین برای کاشت مو

یکی از مزایای کاشت مو روش دائمی درمان ریزش مو است. بانک مو یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک عمل کاشت مو است ، اما نکته مهم این است که بیشتر افرادی که این عمل را انجام می دهند در واقع بانک موی مناسبی ندارند و بنابراین احتمال موفقیت در عمل کاهش می یابد . به دنبال احتمال عدم موفقیت در این روش ، هزینه بالای کاشت مو باعث شده تا مردم به دنبال روش های جایگزین کاشت مو باشند.

برخی از روش های جایگزین کاشت مو عبارتند از:

راه حل های دارویی
پروتز مو
درمان PRP
از پودر مو استفاده کنید

روش جدیدی برای درمان طاسی

درمان ریزش و سرانجام ریزش مو مدت هاست که مورد توجه آقایان قرار گرفته است. با پیشرفت علم ، روش های کاشت مو اختراع شده است و بیشتر افراد به دنبال این روش ها هستند تا چهره خود را زیباتر کنند زیرا ریزش مو تأثیر بدی در چهره افراد دارد.

با این حال ، در سال 2018 و 2019 ، دکتر ناتان هاکشاو ، رئیس پروژه های تحقیقاتی در دانشگاه منچستر ، انگلیس ، می گوید:

دارویی که در گذشته با نام WAY-316606 شناخته می شد و برای درمان پوکی استخوان مورد استفاده قرار می گرفت ، توانایی درمان طاسی را دارد. افرادی که به طور تصادفی از این دارو استفاده کرده اند و در طی 2 روز دچار ریزش مو می شوند.

جالب اینجاست که هیچ عارضه جانبی با این دارو مشاهده نشده است.به گفته دکتر ناتان هاکشاو ، در آینده این دارو به صورت ژل و شامپو در دسترس خواهد بود اما تا آن زمان مراحل آزمایش باید انجام شود.

منبع لینک : https://seo-pbn.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/