خرید تجهیزات پزشکی دست دوم به سادگی یک کلیک

در این راستا نیز سامانه اعلام کمبودها را ایجاد کردیم و به مراکز درمانی این دسترسی را دادیم که در صورتی که با کمبود کالایی مواجه شدند، از این طریق اطلاعات را به ما اعلام کنند و ما نیز ظرف 24 ساعت پاسخ آنها را بدهیم و در صورت موجود نبودن کالا در بازار، نمونههای مشابه را به مرکز درمانی معرفی کنیم تا هر چه سریعتر کمبودها برطرف شود. برخی از مراکز درمانی از طریق آگهی هایی که در نیازمندی های تخصصی تجهیزات و لوازم پزشکی آیمدوال درج میکنند، این تجهیزات و لوازم پزشکی دست دوم خود را بفروش می رسانند. برخی از مراکز پزشکی ممکن است دستگاه شما را با توجه به قیمت پایین آن خریداری کنند. باید بدانید، به دلیل قیمت زیاد دستگاه تزریق پلاستیک این دستگاه ها به صورت حضوری و تکی به فروش می رسند. این وسایل به دلیل اینکه برای مدت زمان کوتاه استفاده می شوند، سالم می مانند. خوشبختانه تأمین ارز برای تهیه کالاها در سال 98 مناسب بوده، اما متأسفانه تحریمها باعث شده تا برخی از کالاها مانند پانسمانهای بیماران ایبی را نتوانیم تأمین کنیم که این پانسمانها نیز با تلاشهای صورت گرفته از طرق دیگر تأمین شد. برخی از این کالاها قیمت مصوب دارند، اما برخی محاسبه قیمت براساس فرمول سازمان حمایت انجام شده که در بخش توزیع، دانشگاه میتواند سقف قیمت را مشاهده کرده و خرید را انجام دهد.

تجهیزات پزشکی دست دوم

سؤال: چندی پیش رئیس سازمان غذا و دارو و برخی اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت توزیع تجهیزات پزشکی از طریق یک بازار رسمی و نظام مند سخن گفته بود، آیا برای تحقق این امر برنامهای دارید؟ این شرکت با داشتن کادری مجرب تلاش میکند تا نیاز های افراد و ارگانها را از طریق فروشگاه تجهیزات پزشکی آنلاین خود به راحتی مرتفع ساخته و تجهیزات پزشکی با کیفیت و استاندارد را در اختیار مردم قرار دهد. بهتر است که از طریق اطلاعاتی که برای تماس در تبلیغ قرار داده اند با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار کنید و سوالاتی درباره محصول بپرسید تا از کیفیت و شرایط آن مطمئن تر شوید. اگر صاحب آن وسایل فوت کرده باشد بسیار بهتر است، زیرا آن شخص دیگر حضور ندارد تا به شما اعتراض کند. بهتر است که مجلس در زمینه دادن اختیارات قانونی به وزارت بهداشت برای نظارت بر اصناف و ساماندهی آنها کمک کند که این موضوع زمینهساز ایجاد یک شبکه توزیع منظم تجهیزات پزشکی خواهد شد. سوال: پیش نیازهای اولیه برای نظام مند شدن شبکه توزیع تجهیزات پزشکی و جمع شدن بازار سیاه فروش تجهیزات پزشکی چیست؟ باید از مکانیزم های مدرن تری استفاده کرد تا چرخه توزیع این اقلام بهینه تر، شفاف تر و ایمن تری باشد که لازمه این کار، در اختیار داشتن شبکه ای نظام مند از شرکت های توزیع کننده است.

لوازم پزشکی دست دوم

به تمام شرکتهای دریافت کننده ارز اعلام شده که باید کالای خود را در سامانه 124 درج کنند که این امر برای شفافسازی صورت میگیرد. وقتی که ما اعلام میکنیم تجهیزات پزشکی باید ایمن باشد، به معنی این نیست که فقط در کارخانه به صورت ایمن تولید شود، بلکه باید در یک نظام توزیع ایمن به دست بیمار برسد، این موضوع اهمیت نظاممند شدن توزیع تجهیزات پزشکی را نشان میدهد. صفوی: بررسیهای ما نشان میدهد تاکنون 14 قلم کالای تجهیزات پزشکی کمبود داشتهایم که این موضوع نیز به دلیل عدم همکاری شرکتهای خارجی است. صفوی: بحث توسعه تولید داخل همیشه مدنظر وزارت بهداشت بوده است و بر این اساس، یکسری سیاست کلی تعیین شده، به طور مثال؛ ما با تعیین گروههای T1، T2 و T3 تجهیزات پزشکی را گروهبندی کرده ایم و هر چه تولید داخل بتواند بازار را بیشتر پوشش دهد، میزان واردات محصول خارجی به همان نسبت، در راستای حمایت از تولید داخل کاهش پیدا میکند تا اینکه ممنوعیت کامل ایجاد شود. گاهی این تولیدات، آنقدر از کیفیت بالایی برخوردار است که تنه به تنه مشابه خارجی خود رقابت میکنند و ارزآوری بسیار خوبی هم دارد .گواه آن اینکه به عنوان نمونه متخصصان جوان ایرانی در زمان حاضر این افتخار را برای کشورمان به ارمغان آورده اند و می توان این ادعا را داشت که به عنوان نمونه، ایران به فناوری و ساخت «اتاق عمل کاملا ایرانی» دست یافته است؛ اما همین تولیدکنندگان در شرایط تحریم با مشکلاتی مواجه هستند که برای بررسی این موضوع با سید حسین صفوی، مدیرکل ادارهکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به گفتوگو نشستیم.

سؤال: آقای مهندس به عنوان اولین سوال، بازار تجهیزات پزشکی ایران به تفکیک تولید و واردات، چند میلیارد دلار است؟ سؤال: میزان ارزبری تجهیزات پزشکی به تفکیک اقلام مصرفی و سرمایهای چه میزان است؟ ضمن اینکه عمق تولید برای ما اهمیت بسزایی دارد و ما کالاها را براساس میزان عمق تولید و کیفیت محصولات رتبهبندی و قیمتگذاری خواهیم کرد. از آن جایی که لوازم پزشکی دست دوم راه حل بسیار مناسبی برای افراد و ارگان های با بودجه های محدود است، توجه کنید که در هنگام خرید این گونه وسایل توجه لازم را برای خرید کالای مصرفی خود مبذول دارید و حتما از تاریخ انقضای کالا و یا دستگاه مطمئن شوید. سدان مد در نظر دارد تا با فروش تجهیزاتی نظیر دستگاه های پزشکی به صورت نو و دست دوم موجبات رضایتمندی سازمان ها و ارگان های پزشکی را با وسعت هر چه تمام تر فراهم نماید. البته اگر شبکه توزیع نظام مند ایجاد شود، مدیریت کمبود ها بسیار ساده تر و راحت تر صورت خواهد گرفت. صفوی: چند تا شرط وجود دارد تا توزیع تجهیزات پزشکی به خوبی ساماندهی شود. صفوی: در حوزه تجهیزات پزشکی از زمانی که اختلاف ارز به وجود آمد و تحریمها تشدید شد، ما گروهی را تشکیل دادیم که وظیفه این گروه، رصد وضعیت بازار و موجودی مراکز درمانی است.